Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09BPYPS7236A1ZB
Call 08047651886 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Production Capacity | 300 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | 1- Stage |
| Usage/Application | For Making Pasta |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 15kW |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | SS |
| Capacity | 200 - 250 kg/h |
| Weight | 3 Ton |
| Phase | 3 |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS304 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Model Name/Number | SKI-780 |
| Brand | SK Industries |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Pasta Shape | Macaroni elbow |
| Die Material | Stainless steel |
| Extruder Type | Single screw |
| Pasta Size | Long cut |
| Mounting Type | Insert type |
| Surface Finish | Matt |
| Capacity(kg) | 200 kg/hr |
| Grade | Food Grade |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Macaroni |
| Finish | Good |
| Material Grade | SS |
| Cooling Type | Water cooled |
| Hole Count | 50 holes |
| Application | Multigrain, Durum wheat |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details